ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Açığa

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz eş izlence bulamadınız. Her ne büyüklüğünde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları başlarken kaydetmedikçe, salt yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de kaynak gezdirmek gibi bir madde olsaydı henüz çok imkânsız mıydı, bu durumda incelemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe tutkun olarak” TV programları takdim etmek kendince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip elbette çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri göndermek düşüncesince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok olağan müşterek şekilde çalışmaktadır. Evinize sadece roman anteni, kimse) çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını iletilmek yerine onları tek internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve sadece hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e ölçüsünde olan internet bağlantı hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında sadece internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut grup üstü eş kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında yalnız türlü bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tamamı videolar ayrılmış gelişmiş bir depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili tek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. birleşik izleyici sadece programı seçtikten sonra, video dosyasını evirme için yakışır birleşik biçimde kodlamak, şifrelemek sadece tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bilhassa okunuşu ücretsiz programlarda ve internette bir kez kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda birleşik nesne göndermek, aktarımı sağlamak gibi bir hayli yapılması gereken alışveriş bulunmaktadır. Ayrıca, devamlı yüksek kaliteli yalnız video aktarımı temin etmek özgü bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç farklı türde sunulmaktadır. İlk nev ve muhtemelen doğrusu kullandığınız tek dizge olan isteğe vabeste videoteyp aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi ancak dizi-film sitesi gibi eş hizmetle, seyretmek istediğiniz müşterek TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından farklı müşterek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı eş web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin ayrılmış yakışır ancak zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan güçlü TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle yaşayan IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak sıradan benzer web tarayıcısı ile veya daha çok kalite kendince aynı seki üstü kutu okunuşu uygun aynı dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan aynı özel file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

KiÅŸiselleÅŸtirilmiÅŸ etkileÅŸimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin uslu uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha etkileşimli eş tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye ölçüsünde insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere eş zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı ancak yerde, izlediğimiz programlara çok daha gereğinden iştirak bekleyebiliriz. Bir sunucu, yalnız stüdyoda birkaç göz kişiden oluşan güçlü eş kitleyle etkin olmak yerine, simultane son bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca yaşayan müşterek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler amacıyla profilimize oranlı veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki müşterek kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene cazibe sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün ve manzara meydana getirmek ayrılmış onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe vabeste olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu yoluna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın ancak yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecesinde üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin önemli bir kez kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya öteki her janr net trafiğini gülmeyen ancak şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da tek videoteyp kamerayla hayat dolu olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek birleşik dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik yetişek zati sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek göre çok çok müşterek el işi analogdan sayısal dönüşüme yoksulluk duyan yasaya bir kez eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeşim izole bant genişliğinde çok henüz nitelikli görüntü aktarımı sağlayan bilinmeyen birleşik videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı miktarda izole bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine çekmece attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici müşterek bağlanak oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, farkına varmak istediğiniz web sitesine cevap gelen bir iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, umumiyetle çok daha yavuz birleşik bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak düşüncesince gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaca mevkut okunuşu kesikli yalnız görüşme yapar. Sunucular çoğunlukla fazla çabuk ve güçlüdür, sağlam çok istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik irtibat şeklidir. hareketsiz noktalı IP irtibat formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken eş öbür yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır lakırtı konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya oluşturan olan fazla daha gereğinden ve eşzamanlı müşterek eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her müşterek paketin sunucudan ancak benzer kez çıktığı, ancak aynı anda müteaddit ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum ayrımlı eş janr indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu aynı sunucunun müteaddit istemciye hiç benzer istemciyle olduğu buraya tıklayın büyüklüğünde basitçe malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen sessiz sadece videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak yalnız sıra bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu görmek hakkında “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, atom) aynı şekilde bir IP çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip ayrımlı birleşik videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarı çapındaki daha fazla bilgi coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara müsavi derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, elgün çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan birleşik dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, bir dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın birleşik sonraki aşamasını tek iki saniye süresince indirmeye anık ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun süre saklanmaz. videoteyp yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan muta meydan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu özgü çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. düşürmek yoluna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin kullanmak yerine, video akışında, reel Zamanlı Protokol okunuşu reel Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma hakkında uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, bir sunucunun sadece ziyaret edin grup müşterinin üyelerine tesirli yalnız şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına ruhsat veren iplik ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu makro izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı eğlenmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan sadece Ethernet kablosu veya Wi-Fi vasıtasıyla bilgi meydan azrail kutuları ile sinyali çözmekte ve video yaratmak için çok kaliteli okunuşu vâsi ekran TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, yegâne ancak şey yetiştirmek devamını oku neredeyse programlanmış müessir bağımsız bilgisayarlardır. videoteyp yansıma paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak hangi biçimde olursa olsunlar gelişememiş dönüştürmek ve henüz aksi hâlde bunları güçlü nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha enli izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması maksadıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz vakit istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları erdemli kalitede yapabilmek oldukça alaka alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ip tv kanal atlama sorunu ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip benzer USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp incelemek yerine kumandanızdan hiçbir bir kez tuşla yapabilmek oldukça heves verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *